BMW 520İ Araç Alınır mı? Kronik Arızaları Nelerdir?

By | 18 Temmuz 2020

Otomobiller hepimiz için birer ihtiyaç haline gelmektedir. İşlerimize, evlerimize ve seyahatlere otomobillerimizle gideriz. Araçları bu kadar sık kullanırken ve satın almak için ortaya yüklü miktarda paralar koyarken ister istemez otomobillerden bazı karşılıklar beklemekteyiz. Otomobillerin rahat olması, tasarımlarının güzel olması, kaliteli malzemelerden oluşması, yakıt tüketimi gibi pek çok detayı araştırır ona göre araç alırız. BMW markası kurulduğu günden bu yana ürettiği üst sekmen araçlarla otomobil sahibi olmak isteyenlerin isteklerine cevap vermektedir. Rahatlığı, konforu ve performansı barındıran araçlarıyla otomobil piyasasını belirleyen markalardan biri olmaktadır.  BMW 5 serisi bu markanın üretimini yaptığı araç serisidir. 520d ve 520i olarak seçenekler bulunmaktadır.

BMW 520İ

BMW 520İ aracı sedan kasa olarak piyasaya sürülmüştür. Güçlü ve klasik bir tasarıma sahip olan bu araç otomobil tutkunlarının ilgisini tanıtımının yapıldığı andan itibaren çekmeyi başarmıştır. Hafif ağırlıkta olan bu araç güçlü motoru ile hız tutkunlarının da tercihlerinin başında gelmektedir. Rekabet ettiği Mercedes E serisi ve Audi araçları karşısında liderliğini sürdürmektedir. Piyasaya sürüldüğü günden itibaren çok rağbet alan bu araç otomobil kullanıcılarının bir numaralı tercihi olmayı başarmıştır. Yüksek fiyatının karşılığını tam anlamıyla veren 520İ kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmektedir. Konfor, sürüş rahatlığı ve hız performansı bu araçta bir araya gelmektedir. Son teknoloji iç tasarımı ile birlikte kullanışlı bir araç olan 520İ Türkiye otomobil piyasasında yüksek fiyatlara bulunmasına rağmen çok satılmaktadır.

BMW 520İ Araç İncelemesi

BMW 520İ Araç İncelemesi yapıldığında dış tasarımının güzelliği ve cazibesiyle gözleri her an üzerinde tutmayı başaran bu araç tasarımda kaliteyi müşterilerini göstermektedir. 5 serisi içerisinde en uygun fiyata sahip olabileceğiniz BMW 520İ 1.6 litrelik turbo benzinli bir motor seviyesine sahip olmaktadır. Dört silindirli ve 1600 cc motor hacmine sahip olan bu araç kullanıcılarına keyifli bir sürüş vaat etmektedir. Bu serinin dizel aracı olan 520d’ye göre 520İ daha yavaş bir araç olmaktadır. Ancak motor gücü sayesinde neredeyse dizel araç ile aynı hıza sahiptir. 520d 100 km hıza 7.7 saniyede ulaşabiliyorken 520İ 100 km hıza 8.7 saniyede ulaşabilmektedir. Bu da benzinli araçlara göre hız performansının yüksek olduğunu göstermektedir.

BMW 520İ Yedek Parçaları

BMW 520İ satışına başladığı günden bu yana çok fazla otomobil alıcısına ulaşmıştır. Otomobil satış rakamları açısından lider markalardan biri olan BMW, 520İ modelinde de bu başarıyı yakalamaktadır. Güncel piyasaya göre diğer araçlarla kıyaslandığında 520İ serinin diğer modellerine göre daha uygundur. Ancak sekmen altı araçlar ile karşılaştırıldığında fiyatları yüksek olmaktadır. Yüksek fiyatlara rağmen çok tercih edilmesinin sebebi kesinlikle aracın kalitesine bağlı olmaktadır. Aracın parçaları gerek kronik arızalar gerek kullanıcı hatalarından dolayı her araçta olduğu gibi zarar görebilmektedir. Ancak zarar gören parçaların yenisine piyasada kolayca ulaşılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir