Bmw 520d Araç İncelemesi

By | 19 Temmuz 2020

Otomobiller insanlar tarafından sık sık kullanılan araçlar olmaktadır. Öyle ki zaman geçtikçe otomobil kullanımı artmaktadır. Her gün yüzlerce kişi yeni otomobillere sahip olmaktadır. İnsanlar kendilerine yeni araç alırken bazı özelliklere dikkat etmektedir. Arabanın tasarımı ve şık duruşu öncelik gibi görüşe de dikkat edilen başka hususlar vardır. Arabanın motoru, konforu, sürüş rahatlığı, süspansiyonları, iç tasarımı gibi pek çok özelliğe dikkat edilmekte ve araçlar bunlar gibi özelliklere göre alınmaktadır. BMW üretime başladığı günden bu yana araç severlerin ilgisini çekmektedir. Otomobil piyasasını belirleyen markalardan biri olan BMW tasarımıyla, donanımıyla ve kalitesiyle otomobil tutkunlarının hayallerini süslemektedir. BMW 5 serisi de BMW markasının üretimini yaptığı piyasayı belirleyen araç serisidir.

BMW 5 Serisi

Üretime başladığı günde bu yana hep üst sekmen araçlar üretmiş ve hala üretmekte olan BMW markasının bir yeni serisi BMW 5 serisi olmaktadır. 5 serisi etkili tasarımı ve üstün özellikleriyle müşterilerine kavuşmaktadır. 5 serisi kalite, konfor ve performans gibi üstün özellikleriyle genellikle yöneticiler tarafından kullanılmaktadır. BMW 5 serisi sedan, Yeni BMW Xdrive 5 serisi, yeni sedan gibi seçenekler sunulmaktadır. Yöneticiler gibi herkes tarafından tercih edilen bir seri olmuştur. Büyük rakiplerine rağmen piyasada liderliğini sürdürmektedir. Araç severlerin ve otomobil tutkunlarının araçlardan beklediklerini karşılamakta ve sıklıkla tercih edilmektedir.

BMW 520d

520d lüks bir sedan kasadan oluşmaktadır. Sedan kasa olan bu araç yaklaşık 1700 kg ağırlığındadır. 190 hp motora sahip olan bu araç hafif ağırlıkta olması sebebiyle hız tutkunları tarafından da tercih edilmektedir. 520d modeli de BMW’nin diğer araçları gibi üst sekmen sınıfta yer almaktadır. 520d iki litrelik ve dört silindirlik bir motor hacmine sahip olmaktadır. Şanzuman konusunda sınıfında lider olan BMW markası BMW 520d otomobilinde yalnızca otomatik şanzuman seçeneği sunmaktadır. Motor gücü başta düşük olduğu düşünülse de araç hafif olduğu için 100 km hıza 8 saniyede çıkabilmektedir. 520d sahip olduğu motor ve kaliteli torkları ile kullanıcılarına kalkış, tırmanış ve eşsiz bir sürüş deneyimi yaşatmaktadır.

BMW 520d Araç İncelemesi

İç tasarımında idrive araç içi teknoloji sistemini kullanmakta olan 520d iç tasarımıyla müşterilerine keyif vermektedir. Kalite ve performansı bir araya getiren BMW520d uçuk olmaması ile birlikte güncel otomobil piyasasında yüksek fiyatlara satılmaktadır. Yüksek fiyatlara satın alınmasına rağmen araç sıklıkla tercih edilmekte ve satılmaktadır. Araç kullanıcılarının hayallerini süsleyen bu aracın iç tasarımında kullanılan derinin soyulabilmekte ve bu tasarımdan kaynaklı kronik arızalardan biridir. Kronik arızalar olabileceği gibi kullanıcı hatalarından kaynaklanan problemler de oluşabilir. Gerek bakımsızlık gerek kullanıcı hataları sebebiyle yedek parçalara ihtiyaç olmaktadır. BMW 520d yedek parçası kolayca bulunabilmektedir. Kolayca bulunabilen yedek parçalar aracın fiyatı gibi yüksek fiyatlara satılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir