BMW 320i Araç incelemesi

By | 17 Temmuz 2020

Yenilenen beğenme 320 serisi yani diğer bir adıyla G20 serisi özellikle sedan modelleri ile piyasada kendisine çok kısa sürede en müthiş bir hayran kitlesi edindi. Kendisini makyajlayan BMW birçok araba firmasının aksine makyajlamayı sadece şekil değişikliği olarak görmemektedir. Bu modelin makyajlaması yapılırken BMW kültüründen ödün verilmemesine rağmen arabada bir sürü komisyona değişiklik meydana gelmiştir. BMW 320i araç incelemesi yapmak bir keyif haline gelmiştir.

BMW 320i Özellikleri

BMW 320i araç incelemesi yaparken ilk dikkat çeken nokta aracın yenilenmesine rağmen geleneğinden ödün vermemiş ızgarasını tek parça haline getirmiştir. Arabada dikkat çeken bir diğer özellik klimanın sürekli olarak taze hava ihtiyaç duymamasıdır. Bu özellik sayesinde yakıt tüketimi en asgari düzeye inmiştir. Aracın dış görünüşünde dikkat çeken bir diğer özellik LED farlardır. Firma bu modelin de arabanın iç hacmini daha geniș tutmuştur. Ön koltukla arka koltuk arasındaki mesafe uzamıştır. Yeni BMW 320i servisin șoför koltuğunu kokpit olarak tasarlamıştır. Marka Bu modelin de aracın bagaj kapasitesini 480 litreye çıkarmıştır.1.6 litre motor hacmine sahip olan bu araçta sürüş modu multimedya ekrandan belirlenebilmektedir. Sürüş esnasında araç Eco Pro moduna alındığı takdirde yakıt tüketimini olabildiğince azaltmaktadır. Eskisine nazaran daha mükemmel özelliklere sahip olan 3.20 birçok farklı modifiye seçeneği konusunda kullanıcısına özgür bırakmıştır.

BMW 320i mutlaka alınır mı?

BMW markasının neredeyse tüm araçları gözü kapalı bir şekilde tercih edilebilen araçlardır. BMW 320i araç incelemesi yapıldığında görülmektedir ki bu model hiçbir reklamı ihtiyaç duymadan kendi kendini satabilme özelliğine sahiptir. Özellikle BMW kullanıcıları araçlarını değiştirmeye karar verdikleri takdirde direkt olarak bu modele yönlenmektedir. Bu araç kendi sınıfında tercih edilebilecek en üst düzey araçtır. Otoritelerin yorumlarına bakıldığı zaman kullanıcılarının ilk tercih etmesi gereken araç olarak nitelendirilmektedir. Yakıt tüketiminde sağladığı ekonomi ekstra sürüş keyfi yüksek güvenilirlik gibi seçenekleri marka bu modelinde tekrar güncellemiştir. Özellikle gençler tarafından ilk sırada tercih edilmektedir.

BMW 320i fiyatı

Bu firmanın hiçbir arabası fiyat olarak ucuz değildir. Kendi alanın da kendisine rakip olan Alman firmaları ile kıyaslandığı zaman daha ucuz kalmaktadır. Bu aracın ortalama fiyat başlangıcı 335 bin Türk Lirası civarıdır. Aracın yeni yapısına bakıldığı zaman ve özellikle Mercedes Audi Opel gibi Alman firmalarının aynı segmentteki ürünleriyle kıyaslamalar sonucunda bu araç daha ucuzdur. Aracı diğer alman firmalarından ayıran en temel özellik ikinci el piyasasının çok hareketli olmasıdır. Kolay bulunan yedek parça yaygın teknik servis ağı seçenekleriyle kullanıcılarına daha ucuz bakım şansı sunmaktadır. Aracın hiçbir kronik arızası olmadığından dolayı alıcılar avantajlıdır. Kilometre bakımları düzenli yapıldığı takdirde kullanıcısına hiçbir ekstra masraf çıkarmayan bu araç kendi grubuna göre ucuz ama Türkiye şartlarına göre tabii ki de çok pahalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir