BMW 320ed Araç İncelemesi

By | 17 Temmuz 2020

Yaklaşık 45 yıl önce üretimine başlanan BMW 3 serisi markanın en çok tutulan modellerinin başında gelmektedir. BMW 3 serisi tutundukça farklı varyasyonlar geliştirip müşterisine hitap etmeye devam etmiştir. En güncel hali müşterileri tarafından ilk günkü heyecanla beklenmektedir. BMW müşterileri için 3 serisi ne kadar önemliyse firma için Prestij açısından o kadar önemlidir. Alman mekaniğinin motor gücü birleşmesinin en güzel şekilde temsil eden bu firma araçlarının kendine özgü dış görünüşü sahip olması ile de ayrı bir yer tutmaktadır. Bu arabanın dış görünüşü de karakteristik BMW özelliklerini taşımaktadır.

BMW 320ed Özellikleri

BMW 320ed araç incelemesi yaparken karşılaştığımız en entresan bilgi firmanın bu modeli tüm modeller içerisinde en çok satış rakamına ulaşan araç olması. Direksiyona oturma anından itibaren insanlara verdiği pozitif duygu ile kendisini güçlü hissettiren bu model temiz ön görüş açısından da çok başarılı. Omuz mesafesine ayarlanabilen spor koltuklar ile sürüş konforunda zirveye oynuyor. 8 ileri ZF Şanzımana sahip olan bu model 1,6 lt motor kapasitesi ile harika bir sürüş deneyimi yaşatmaktadır. Aracın en yüksek hızı 230 km. Çok fazla güç yüksek çekiş sağlamışına rağmen yakıt tüketimi çok azdır. Eko pro modu devreye sokulduğunda halk arasındaki tabirle benzini kokluyor. Start & Stop teknolojisi sayesinde dur kalklarda yakılmadan atılan benzinin önüne geçilmektedir.

BMW 320ed Mutlaka Alınır Mı?

BMW markası piyasada çok tutulan bir araçtır. BMW grubu içerisinde de diğer rakiplerin aynı segmentteki araçlar içerisinde de tercih edilirliği en yüksek olan modeldir. Kronik arıza gibi bir problemi olmayan o model müşterileri tarafından tercih edilme sorunu yaşanmamaktadır. BMW 320ed araç incelemesi yapılırken gözlemlenen bir diğer özellik ise bu aracın test sürüşleri sonrası satış oranının yüksek olmasıdır. Deneyerek aracın kalitesini gücünü konforunu ve yakıt ekonomisini gören kişiler bu aracı ilk sıraya taşımaktadır. BMW Efficient Dynamics paketi en çok tutulan modeldir. BMW modelleri içerisinde hem makam aracı hem spor araç olarak kullanılabilecek ağırbaşlı duruşu sayesinde hayranlarının bağlılığı artmaktadır.

BMW 320ed Fiyatı

BMW 320ed araç incelemesi sonuna doğru gelindiğinde fiyat araştırması yaptık. Yaptığımız araştırmalara sonucu yine Türkiye’ye göre pahalı kendi rakiplerine göre ucuz bir fiyatı bulunuyor. BMW markası logosu bulunan araçların tüm modeller incelendiğinde fiyat skalası yüksektir. 350 bin ile 450 bin TL arası bir fiyata sahiptir. Daha fazla ekstra istenen özellikler eklendiği takdirde aracın fiyatı daha da yükselecektir. BMW kullanan kişiler bakımlarının rahat yapılabilmesi teknik servis yaygınlığı ve kolay kolay arıza vermeyen yapısıyla bu fiyatlara pek itiraz etmemektedir. Mercedes’in ve Audi’nin aynı segmentte olan arabalarına göre fiyatı daha makul kalmaktadır. BMW araçlarının tüm modellerinde olduğu gibi bu modelde ikinci el de çok hızlı ve satıcısına zarar ettirmemesi nedeniyle tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir