BMW 318i Araç incelemesi

By | 16 Temmuz 2020

BMW markasının dünya üzerindeki popüler yapısını kazanmasını sağlayan modellerinin başında gelir. Joy Luxryline Premium Line Sport gibi paketleri bulunmaktadır. Bir buçuk litre motor hacmine sahiptir. Yakıt tüketimi arabanın gücüne göre çok ekonomiktir. BMW markasının Türkiye’de tutulmasını sağlayan araçlardan birisidir. Genel olarak benzinlidir. Kronik hiçbir tamir ihtiyacı bulunmamaktadır. Alman mekanik teknolojisinin ağırbaşlı duruşunun en güzel örneğidir. BMW 318i araç incelemesi yapıldığı zaman kendi segmentinde yer alan araçlar gölgede kalacaktır.

BMW 318 Özellikleri

Firmanın üretimine çok uzun yıllar önce başladığı bu model Türkiye’de çok tutulmuştur. Saatte 283 kilometre hız ile seyahat etmek mümkündür. Dış kaportasındaki sağlamlık sürücüsüne güven vermektedir. Sürüş konforu açısından muhteşemdir. Her yeni modeli çıktığında tüm dünya ile güncel anda Türkiye’de hayranlarının karşısına çıkmaktadır. Klasik BMW arkadan itiş özelliğine sahiptir. Teknik donanımında yer alan araç desteği özel duyarlı direksiyon ABS ASR gibi özelliklerle piyasada kendi kitlesini oluşturmuş ender araçlardandır. Bu modelin en eski modeli de en güncel modeli de hem sade hem modifiyeli kullanıma çok uygundur. Aracın sağlam parçaları ve yedek servis ağının güçlü olması nedeniyle düzenli  kilometre bakımları yapıldıktan sonra kullanıcısına sorun yaşatması neredeyse imkânsızdır.

BMW 318i mutlaka alınır mı?

Markanın birçok modelinde olduğu gibi bu modelde çoğu zaman hiç bir satıcı desteğine ihtiyaç duymadan kendi kendini satabilme özelliğine sahiptir. Bulunduğu tüm Showroom araba pazarı ve galerilerde dikkatleri üzerine toplamaktadır. BMW 318i araç incelemesi yapan kişiler bu aracın mutlaka alıcısı olmaktadır. Sportif bir makam aracı görüntüsü vermektedir. Firmanın uyguladı en temel politika başka bir araba markasına rakip olmak yerine kendine has modeller üreterek müşterilerin gözünde değer kazanmaktadır. Bu politikanın çok uzun yıllardır en büyük örneği BMW 3 serisidir. Aynı özelliklerdeki aynı segmentteki rakip olan arabalar içerisinde tercih edilebilirliği en yüksek olan model budur. BMW firması ne bir Mercedes kadar ne bir Audi kadar ne de bir Opel kadar reklam yapmıyor olmasına rağmen bu ve buna benzer modelleri ile diğer firmaların aynı nitelikteki araçlarına açık ara fark atmaktadır. Eski modelleri orta yaştan kişilerin ilgi alanına giren bu modelin yeni modele gençlerin ilgi alanına girmektedir.

BMW 318i fiyatı

BMW 318i araç incelemesindeki dikkat çeken kısımlardan birisi aracın fiyatıdır. BMW firmasının hiçbir aracı ucuz değildir. Bazı piyasa koşulları incelendiği takdirde rakip markalara göre avantajlı olduğu taraflar bulunmaktadır. BMW 318 kendisine rakip olan araçlar içerisinde ikinci el pazarı en hızlı olan araçtır. Özellikle ikinci el pazarında sahibine hiçbir zaman büyük zararlar göstermez. Mercedes ve Audi nin sıfır çok pahalıyken ikinci ele düştüğü zaman sahibine büyük zarar verdiği bilinmektedir. BMW birçok aracın da olduğu gibi bu araçta da tüketicilerini korumaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir