BMW 316İ Araç İncelemesi

By | 16 Temmuz 2020

Otomobiller günlük hayatlarımızda kullandığımız en önemli araçlardan biridir. Otomobillerimizle işlerimize, evlerimize gideriz. Otomobillerimizi o kadar sık kullanmaya başlamışızdır ki neredeyse otomobiller bizim için bir ihtiyaç haline gelmektedir. Seyahatlere, tatillere ya da bayramlarda aile ziyaretlerine kendi aracımızla gitmek birinci tercihimiz olmuştur. Otomobiller bu kadar sık kullanıldığı için araçlarda bazı özelliklere ihtiyaç duyulmaktadır. Her gün kullanılan, her yere gidilen otomobillerin kullanış açısından rahat ve konforlu olması aranan ilk özelliklerden biridir. Zamanla ihtiyaçlar lüks haline dönüşmektedir. Bu sebeple artık otomobillerden sadece sizi taşımasını değil, şık durmasını olabildiğince kaliteli olmasını ve birbirinden farklı özellikler barındırmasını beklemektedir. BMW markası otomobil kullanıcılarının bu ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

BMW 3 Serisi

BMW 3 serisi uzun süre popüler olarak kullanılmıştır. Satışa sunulduğu ilk günden itibaren araç severlerin ilgisini çekmektedir. Kalitesi ve konforuyla uzun süre otomobil piyasasını belirlemiş araba serilerinden biridir. Başarılı bir şekilde üretilen ve satışa koyulan, sonrasında insanlar tarafından çokça beğenilen 3 serisini bir diğer başarılı arabası 316İ olmaktadır. 316İ barındırdığı birbirinden farklı özellikle otomobil tutkunlarının ilk tercihlerinden biri olmuş ve olmaya devam etmektedir. Hızı, motor gücü ve tasarımıyla kalitesini her anlamda gösteren 316İ, BMW 3 serisinin en tercih edilen arabası olmaktadır. Çoğu otomobil kullanıcısının hayallerini süsleyen BMW 3 serisi araçları yüksek fiyatlarına rağmen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.

BMW 316İ

Her yeni araçta daha iyisini ve daha kalitelisini üretmeye çalışan BMW markası şüphesiz ki bunu BMW 316İ ile başarmıştır. Otomobil piyasasının gözdelerinden olan 316İ 1,6 litrelik motoruyla kullanıcılarına kusursuz performans sağlamaktadır. En kaliteli malzemelerden döşenmiş olan rahat iç tasarımını şık ve dikkat çekici dış tasarımla birleştiren 316İ dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. 1600 cc’lik bir motora sahip olan bu araç kullanıcılarına tam anlamıyla bir sürüş keyfi vermektedir. Twinpower Turbo yeni destekli benzinli motora sahip olan bu araç 3 serisinin diğer önemli araçlarıdan biri olan 320d ile neredeyse eş değerde hız performansı vermektedir. 8’li şanzumanıyla bu araç 100km hıza 10 saniyeden daha az bir sürede çıkabilmektedir.

BMW 316İ Arızaları ve Parçaları

Günlük hayatımızın en önemli ihtiyaçlarından biri olan ve sık sık kullanılan otomobillerin performansını arttırabilmek adına zaman zaman bakım yapılması gerekmektedir. Günlük yaşamda sık sık kullanılan bu otomobiller belirli parçaların bir araya gelip belirli bir sistem üzerinde çalışmasıyla hareket etmekte ve tam performans göstermektedir. Gerek kullanıcı hataları gerek bakımsızlığın getirdiği sonuçlarla bazı parçalar eskimekte ya da zarar görmektedir. Zarar gören parçaların değiştirilmesi için yedek parçalara ihtiyaç duyulmaktadır. BMW 316İ yedek parça ürünleri yüksek fiyattadır ancak kolayca bulunabilmektedirler. Kronik arıza olarak BMW araçlarında sık sık görülen merkezi kilit sistemi bozulması yaşanmaktadır. Kronik bir arıza olan bu problem yetkili BMW servislerine gidilerek düzeltilebilmektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir