BMW 118İ Araç İncelemesi

By | 18 Temmuz 2020

Günümüzde otomobiller insanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Bireyler günlük hayatlarının hemen hemen her alanında araçlarını kullanmakta, iş yerlerine, evlerine otomobilleriyle gitmektedir. Durum böyle olunca otomobiller bir ihtiyaç haline dönüşmektedir. Alt sekmenden üst sekmen günümüzde birçok otomobil üretilmektedir. BMW üst sekmen üretim yapan bir alman firmasıdır. Kaliteli ve konforlu olması aracın daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle BMW firmasının adı hep kalite ve konfor şeklinde duyulmaktadır. BMW markasının üst sekmen araçlarından biri olan BMW 118İ üretimine başlandığı tarihten bu yana araç severlerin ilgisini çekmektedir. BMW 1 serisinin rahatlığı ve konforu ile baş döndüren araçlarından biri olan 118İ araç severler tarafından beğenilerek tercih edilmektedir.

BMW 118İ Araç İncelemesi

Üretimine başlandığı günden bu yana BMW 118İ araç severlerin ilgisine çekmiş ve çekmeye devam etmektedir.  Güncel Türkiye otomobil piyasasında 300 bin lira civarlarında satışı gerçekleşen BMW 118İ üç silindirli ve 1,5 litrelik bir motora sahiptir. Sürüş desteği ve konforu tüm BMW serilerinde olduğu gibi üst kalitededir. 136 beygir gücündeki bu araç 8 otomatik ileri şanzımanı ile yere neredeyse yapışmaktadır. Yol hakimiyeti fazlasıyla iyi derecede olan bu araç yatma, sallanma gibi araç sürücülerini rahatsız edecek sarsıntıları neredeyse hissettirmemektedir. Süspansiyonları çok sağlam olan bu otomobil konforlu bir araç deneyimi yaşatmaktadır. Her özelliğiyle üst kalitede olduğu kanıtlamaktadır.

BMW 118İ Paket Seçenekleri

BMW 118İ alıcılarına iki paket seçeneği sunmaktadır. Bu paketler Joy paket ve M paketleridir. Joy paketler BMW 118İ serisinin konforundan hiçbir şey eksiltmeyip bunun yanında estetik özellikler barındırmaktadır. Diğer paketlere göre daha yüksek fiyatlara satılan M paketler ise üretilen tüm mevcut paketlerden daha yüksek kalitede bir paket seçeneği olmaktadır. Spor araçları seven ve daha konforlu araçlar kullanmak isteyen araç severlere BMW 118İ M paket seçeneği karşılık vermektedir. M paket araçlar daha kısa sürede daha yüksek hızlara ulaşabilmektedir. Attırılmış motor gücünün yanında sürücü konforu da arttırılmıştır. Yakıt tüketimi diğer paketlere göre biraz daha fazla olmaktadır.

BMW 118İ Yedek Parçaları

BMW 118İ kalite ve konforun buluştuğu ve otomobil kullanıcılarının sık tercih ettiği bir arabadır. Çok satan BMW araçlarından biridir. Her araçta olabileceği gibi araç parçalarında belirli sürelerden sonra arızalar oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda araçların yedek parçalarına ihtiyaç duyulmaktadır. BMW 118İ yedek parçaları ihtiyaç duyulması halinde kolaylıkla bulunabilmektedir. Kullanıcı hatalarından oluşabilecek arızaların olduğu gibi aracın kronik arızaları da bulunmaktadır. BMW kullanıcıların sık yaşadığı kronik arızalardan biri de araç kilitlerinin bozulması bu araçta da görülmektedir. Kronik arızalar BMW servisleri tarafından giderilebilmektedir. BMW 118İ araç fiyatının yüksek olduğu gibi araçta kullanıcı hataları dolayısıyla ihtiyaç oluşturan yedek parçalar da araç gibi yüksek fiyatlara satılmaktadır.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir