BMW 116i Araç İncelemesi

By | 28 Temmuz 2021

Yıllarca piyasada sadece ağırbaşlı araçlar üreterek tutunmaya çalışan BMW son zamanlarda yarattığı yeni modellerle hayranlarının karşısına çıkmaya başladı. Station Vagon veya SUV olarak adlandırılabilecek araçların karışımı olan bmw116i serisi ile sportif aile arabası imajını doğurdu. Alman mekaniğinin dünya üzerindeki en büyük temsilcilerinden birisi olan bu firma yeni yaptığı atılımlar sayesinde her zevke hitap edecek araçlarla kendisini güncellemeyi sürdürdü. Her arabasında olduğu gibi firmanın bu arabası da modifiye yapılmasına müsait bir halde tasarlanmıştır. Son zamanlarda firmanın bu tarz arabalar içerisinde en çok dikkat çeken bmw116i araç incelemesi konusunda otoriteler geçer not verdiler.

BMW 116i Özellikleri

BMW modelleri arasında en az ilgiye sahip olan 116 grubunun iki seri arabasından birisidir. Bu seriyi paylaştığı 116d ye göre çok daha fazla tutulmuş müşterileri tarafından kabul görmüştür. Böbrek stili çift ızgarası estetik görünüşü ile BMW karakteristiğini en üst perdeden yansıtmaktadır. 116d serisine göre daha geniş bir iç hacme sahiptir. Ferah yapısı üst düzey sürüş güvenilirliği ve konforuyla BMW markasını en güzel şekilde temsil etmektedir. Arabanın şoför koltuğu kokpitten esinlenerek dizayn edilmiştir. Dizel ve benzinli motor olarak müşteri beğenisine sunulan bu araç önden çekişlidir. BMW firması risk alarak bu araba ilk kez önden çekim sistemini denemiştir. Motor gücü olarak 116d serisi ile neredeyse aynıdır. Ondan en büyük farkı daha Compact Akıcı ve Çevik olmasıdır.

BMW 116i Mutlaka Alınır Mı?

Bu araç kendi segmentinde tercih edilebilecek araçların içerisindeki en güzel araçtır. BMW 116d serisine göre hayranlar tarafından çok daha fazla bir beğeni ile karşılanmıştır. Özellikle tavan çizgisi rüzgarlıklar ve ön ızgara sistemindeki görünümü nedeniyle diğer arabaların çok daha önünde yer almaktadır. Aile kullanımı için üretilen Bu araba sportif kişiliğinden ödün vermemiştir. Bmw116i araç incelemesi yapmak bile ayrı bir keyiftir. Özellikle 2019/2020 modelleri BMW hayranları tarafından aşırı ilgi görmektedir. Özellikle daha önce BMW marka ve modellerinde araba kullanmış kişiler bu arabayı gözü kapalı tercih edeceklerini söylemektedir. BMW’nin kendine rakip olduğu 3,5,7 serilerinin dışında tercih edilecek en güzel arabası olabilir.

BMW 116i Fiyatı

BMW 116i araç incelemesindeki en şaşırtıcı kısım fiyatıdır. Bugün bu arabalar yaklaşık olarak 175 bin lira civarındadır. 116d serisi ile karşılaştırıldığı zaman bu fiyat bu arabaya gerçekten çok uygundur. Türkiye’de araba sektörünü yakından takip eden otoriteler BMW 116i serisi araçların fiyatlarının gayet makul olduğunu söylemektedir. BMW markasının bu modelindeki araçlar ikinci el trafiğinde de çok hızlı dönmektedir. Genel olarak satılığa çıktığı gün müşterisi bulunur. Kaç kez el değiştirirse değiştirsin sahibini en az zarara uğratan araçtır. Kendi segmentinde ki birçok aracın başlıca rakibi olan BMW116i temele bakıldığı zaman öncelikle bmw116d nin rakibidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir