BMW 116d Araç İncelemesi

By | 21 Temmuz 2020

Alman arabaları içerisinde kendine özgü bir yer tutmuş olan bu arabayı yakışıklı BMW olarak lanse etmek mümkündür. 2004 yılında piyasaya sürülen bu araba yaklaşık sekiz yıl boyunca sadece 2.0 litrelik dizel motorla hizmet verdi. Aracın modifiye yapılmasına çok uygun olduğu için makyajlı BMW olarak anıldığına da şahit olunmaktadır. BMW 116d araç incelemesi yaparken standart LED farlar ilk göze çarpan kısımdır. Bunun yanı sıra akıllı ekran ses sistemi gibi argümanlar dikkat çekmektedir. Dış kaporta sağlamlığı ve görünüşündeki nezaket BMW arabası olduğu ispat eder niteliktedir.

BMW 116d Özellikleri

BMW modelleri arasında çok fazla bir üne sahip olmayan bu model kullanıcıları tarafından pek tutulmamıştır. Alman BMW teknolojisine yakışmadığı söylenmektedir. 130 beygir gücüne sahip olan bu araç BMW markasının hakkını veremediği görüşü otoritelerin üzerinde hemfikirdir. Arka süspansiyonlarındaki kalite sayesinde viraj alma konusunda çok müthiş bir deneyim yaşatmaktadır. Bu aracın en çok tercih edilen paketi 3 kapılı hatchback modelidir. 116 Hp Steptronic motor yapısına sahip olan bu araç genç kitleye hitap etmektedir. Modifiye yapılması ve makyajlanabilmesi gibi özellikleri sayesinde tutulmaktadır. 116d one edition paketi ile de beklenen etkiyi gösterememiştir. Kullanıcı yorumları takip edildiğinde artı özelliklerinin başında uygun yakıt tüketimi gelmektedir. BMW 116d araç incelemesinin olumsuz tarafları ise BMW prestijine yakışmadığı fikridir.

BMW 116 Mutlaka Alınır Mı?

Bu zamana kadar karşımıza çıkan tüm BMW modelleri arasında en çok şikâyet edilen model maalesef ki 116d modelidir. Bu model pahalı bakım masrafları yüzünden gözden düşmektedir. Türkiye’ye girdiği günden bu yana hiçbir zaman beklenen patlamayı gerçekleştirememiştir. Kendi özgü bir kitle üretememiştir. Tüketicilerin tutmadığı bir diğer özellik ise aracın iç hacminin dar olmasıdır. BMW ferahlığına alışmış olan kişiler bu aracın dar iç hacmini gördüklerinde BMW modeli olduğuna dahi inanmak istemezler. Bu araba mutlaka alınır mı sorusuna cevap vermek gerekirse son tercih olabilir. Asla mutlaka talep edilen bir araç olmamıştır. Kendi segmentinde yer alan araçların büyük bir kısmının gerisinde kalmıştır. Bu özellikleri dolayısıyla BMW 116d kendine ayrı bir hayran kitlesi oluşturamamıştır.

BMW 116d Fiyatı

BM W116d araç incelemesinin en dikkat çeken kısmı aracın fiyatıdır. Yaklaşık olarak 165 bin TL gibi bir fiyata sahiptir. Otoritelere göre bu araç asla bu para etmez. Bu paraların bu arabaya verilmesi büyük bir ziyan olur. Bu büyük paraların bağlanacağı araba model bu değildir. Mercedes’in aynı fiyata olan araçları daha yüksek segmenttedir. Bu arabanın bu fiyatlara alıcıya sunulması sonucu BMW markasına tüketiciler soğuk bakmaya başlamıştır. Diğer tüm araba modellerine verilen yüz binlerce lirayı problem görmeyen otoriteler bu arabanın bu paraya asla alınmaması gerektiğini söylemektedirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir