Audi A5 Alınır mı? Kronik Arızaları Nelerdir?

By | 14 Temmuz 2020

Audi, en sevilen  otomobil markalarından bir tanesidir. Bugüne kadar ürettiği sayısız modelle övgüleri üzerine toplayan Audi markasının sıklıkla tercih edilen modellerinden biri de Audi A5’tir. Fark İki farklı kasa ile karşımıza çıkan Audi A5, içinde barındırdığı özellikler ile de beğeni toplamayı başarmış bir otomobildir. Audi A5 alınır mı? sorusunun cevabını arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Bu yazıda sizlere araç hakkında altın değerinde bilgiler vereceğiz.

Audi A5 Genel Özellikleri

Audi A5, iki farklı kasa ile karşımıza çıkan bir otomobildir. Güvenilir ve kaliteli bir otomobil markası olan Audi, birçok insanın sevgisini kazanmayı başarmıştır. Aracın Coupe ve Sportback adında iki kasası bulunuyor. İki farklı motor seçeneğiyle satışa sunulan Audi A5, benzinli ve dizel seçeneklerine de sahip bir araçtır.Aynı zamanda oldukça şık ve gösterişli bir tasarıma sahip olan bu otomobilin iç hacmi de oldukça geniştir. A1 ve A3 modellerine göre geniş tasarlanmış bu araba; aileler, gençler ve pekçok kişi tarafından severek kullanılmaktadır.

Audi A5 Piyasadaki Fiyat  Durumu

Sıfır ve ikinci el alımlarda araba fiyatlarının değiştiğini hepimiz biliyoruz. Her iki durumunda kendine göre bazı avantajları bulunuyor. Audi A5, Coupe ve sportback seçenekleriyle karşımıza çıkıyor ve bu araçların fiyatı şu şekilde belirleniyor:

A5 Coupeà 519.119 TL

A5 Sportback à519.119 TL

Bu fiyatlar benzinli, dizel, dört çeker ve iki çeker gibi özelliklerin bulunup bulunmamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Audi A5 Kronik Arızaları

Audi her ne kadar kaliteli bir marka olsa da bazı durumlarda kronik arızaları bulunabilir. Mekatronik arızası ve kavrama arızası, aracın en sık karşılaşılan kronik arızaları arasındadır. Birçok insan bu arızaların araca zarar vereceğini ve kalitesini düşüreceğini düşünüyor ancak bu yanlıştır. Kronik arızalar; uzun süre çözülmediği zaman aracınıza zarar verir. Yani eğer aracınızı yetkili servise götürür ve onarımını yaptırırsanız bu arızalarda ciddi bir sorun yaşamazsınız. Aynı zamanda bu arızaların her zaman görüleceği veya ciddi olacağı gibi bir durum da söz konusu değildir.

Audi A5 Piyasadaki Satış Durumu

Hepimizin bildiği gibi  güvenilir araba markalarının satışı her zaman daha kolay olacaktır. İkinci el araba piyasasında bir araç satmak istediğinizde alıcı ilk önce aracın markasına ve modeline dikkat eder. Çok sayıda birey  tarafından tercih edilen araçların satışı sizi zorlamayacaktır. Bu araçların arasında bulunan Audi A4, kalitesini ispatlamış bir otomobildir. Markanın ve aracın güvenilir olmasından ve A4’ün şehir içi kullanıma uygun bir otomobil olmasından dolayı aracın ikinci el piyasasında şansı oldukça yüksektir. Bir araç alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi de aracın piyasadaki durumudur. Audi A4, her şartta satışı yüksek olan bir araç olduğu için bu konuda içinizi ferah tutabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir