Audi A4 Alınır mı? Kroik Arızaları Nelerdir?

By | 14 Temmuz 2020

Audi, en çok tercih edilen  otomobil markalarından bir tanesidir. Bugüne kadar çıkardığı sayısız modelle övgüleri üzerine toplayan Audi markasının sıklıkla tercih edilen modellerinden biri de Audi A4’dür.  Üç farklı model ile karşımıza çıkan Audi A4, içinde bulundurduğu özellikler ile de beğeni toplamayı başarmış bir otomobildir. Audi A4 alınır mı? sorusunun cevabını arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Bu yazıda sizlere araç hakkında altın değerinde bilgiler vereceğiz.

Audi A4 Genel Özellikleri

Audi A4, A3 ve A1 modellerine göre çok daha geniş tasarlanmıştır. Duruşu ve görüntüsü oldukça şık olan bu aracın 8 farklı motor konfigürasyonu bulunuyor. Benzinli ve dizel motor seçenekleri bulunan bu otomobilin aynı zamanda dört çeker ve iki çeker gibi seçenekleri de bulunuyor. Aynı zamanda dört çeker motorlara ‘Quattro’ adı veriliyor. Birden fazla renk seçeneği de bulunan bu araç bugüne kadar çok sayıda kullanıcının gözdesi olmayı başarmıştır. Audi A4 aynı zamanda 2016 yılında düzenlenen ‘Türkiye’de yılın otomobili’ yarışmasında ilk 7’ye girmeyi başarmış bir otomobildir. Kaliteli ve güvenilir arabalar arasında bulunan Audi A4; aileler, gençler ve daha birçok insan tarafından sıklıkla tercih edilen bir araçtır.

Audi A4 Piyasadaki Fiyat  Durumu

Audi A4’ün piyasadaki fiyatı ikinci elde ve sıfır alımda değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda birden çok kasası bulunan bu otomobilde kasalara göre de farklı fiyat uygulaması yapılır. A4 Avant modelinin sıfır olarak satış fiyatı 499.295 TL olarak belirlenmiştir. A4 Sedan ise 490.870 TL civarında seyretmektedir. Aracın ikinci el piyasası da oldukça fazladır ve bu platformda fiyatlar daha uygundur.

Audi A4 Kronik Arızaları

Her aracın bazı kronik arızaları bulunabilir. Bu arızalar genellikle teknik aksaklıklar sebebi ile meydana gelir.  A1 ve A3 kasalarda olduğu gibi A4’te de şanzıman ve yağ sorununa sıklıkla rastlandığı söyleniyor. Aracın üretimi esnasında yapılan hatalar sebebiyle meydana gelen bu kronik arızaların çözümü yetkili servislerde hızla yapılmaktadır ve bu arızalar aracın kalitesine zarar vermemektedir.

 

Audi A4 Piyasadaki Satış Durumu

Hepimizin bildiği gibi, sevilen ve güvenilir araba markalarının satışı her zaman daha kolay olacaktır. İkinci el piyasasında bir araç satmak istediğinizde alıcı ilk önce aracın markasına ve modeline dikkat eder. Çok sayıda birey  tarafından tercih edilen araçların satışı sizi zorlamayacaktır. Bu araçların arasında bulunan Audi A4, kalitesini ispatlamış bir otomobildir. Markanın ve aracın güvenilir olmasından ve A4’ün şehir içi kullanıma uygun bir otomobil olmasından dolayı aracın ikinci el piyasasında şansı oldukça yüksektir. Bir araç alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi de aracın piyasadaki durumudur. Audi A4, her şartta satışı yüksek olan bir araç olduğu için bu konuda içinizi ferah tutabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir