Audi A3 Otomobil Alınır mı?

By | 3 Temmuz 2020

Audi, en güvenilir otomobil markalarından bir tanesidir. Bugüne kadar çıkardığı sayısız modelle övgüleri üzerine toplayan Audi markasının sıklıkla tercih edilen modellerinden biri de Audi A3’dür.  Üç farklı model ile karşımıza çıkan Audi A3, içinde bulundurduğu özellikler ile de beğeni toplamayı başarmış bir otomobildir. Audi A3 alınır mı? sorusunun cevabını arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Bu yazıda sizlere araç hakkında altın değerinde bilgiler vereceğiz.

Audi A3 Genel Özellikleri

Audi A3, birden fazla kasası ile karşımıza çıkan bir otomobildir. Sedan, sportback, 8V Facelift ve 8V adında kasaları bulunan bu aracın her kasası farklı bir özelliğe sahiptir. 2020 yılında piyasaya sürülen Sedan kasa Audi A3, oldukça geniş bir görünüme ve iç dizayna sahip. Aynı yıl üretilen A3 sportback ise ona göre biraz daha küçük şekilde tasarlanmıştır. 2016 yılında piyasaya çıkan 8V facelift ise şehir içi kullanıma uygun olarak tasarlanmış pratik ve güçlü bir araçtır ve 8V kasası ile benzerlik göstermektedir.

Audi A3 Piyasadaki Fiyat  Durumu

Çıkardığı her modelle beğeni toplayan Audi, oldukça güvenilir ve başarılı bir otomobil markasıdır. Birçok insan tarafından tercih edilen bu aracı kullanan çoğu kişi olumlu yorumlarda bulunuyor. Aracın fiyatı kasalara göre değişkenlik gösteriyor. İkinci el olarak da satılan bu araçların ortalama fiyatları ise şu şekildedir.

Audi A3 Cabrio à 331.864 TL

Audi A3 Sportback à 277.867 TL

Audi A3 Sedan à 289.007 TL

İkinci el Audi A3 fiyatları ise şu şekilde:

Audi A3 Cabrio à 331.864 TL

Audi A3 Sportback à 135.000 TL civarı

Audi A3 Sedan à 172.000 TL civarı

Audi A3 Kronik Arızaları

Audi, en güvenilir otomobil markalarından biri olarak bilinir. Bugüne kadar sayısız insan tarafından kullanılmış olan Audi marka otomobiller oldukça sağlam ve şık araçlardır. Ancak her araçta olduğu gibi bazı kronik arızalar bulundurabilirler. Teknik aksaklıklar nedeniyle meydana gelen bu kronik arızalar Audi A3 modelinde de görülmektedir. A3 modelinde sıklıkla görülen arızalar yağ yakımı ve şanzıman arızası olarak biliniyor. Yetkili servisler tarafından kısa sürede çözülebilen bu arızalar aracınızın kalitesinde herhangi bir düşüş yaratmıyor.

 

 

Audi A3 Piyasadaki Satış Durumu

Her insan araç alırken markaya ve modele özen gösterir. Güvenilir bir markanın aracını kullanmak bize kendimizi güvende hissettirir. İşte bu yüzden bazı otomobillerin piyasa satışları oldukça yüksektir. Bu otomobiller arasında bulunan Audi A3, satışı oldukça kolay olan otomobillerden bir tanesidir. Yani bir Audi A3 alıp ileriki zamanlarda satmak istediğinizde arabanızı kısa süre içinde iyi bir fiyata satabilirsiniz. Araç alırken otomobilin ikinci el piyasasındaki durumuna dikkat etmek satış yaparken maddi zarara uğramanızı engelleyen bir durumdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir