Audi A1 Otomobil Alnır mı?

By | 1 Temmuz 2020

Audi, en güvenilir otomobil markalarından bir tanesidir. Bugüne kadar çıkardığı sayısız modelle övgüleri üzerine toplayan Audi markasının sıklıkla tercih edilen modellerinden biri de Audi A1’dir.  Üç farklı model ile karşımıza çıkan Audi A1, içinde bulundurduğu özellikler ile de beğeni toplamayı başarmış bir otomobildir. Audi A1 alınır mı? sorusunun cevabını arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Bu yazıda sizlere araç hakkında altın değerinde bilgiler vereceğiz.

Audi A1 Genel Özellikleri

Audi A1 modelinin en yeni kasası olan sportback, 4.03 metre uzunluğa ve 1.74 metre de genişliğe sahiptir. Eski kasalara göre daha geniş olan sportback bu özelliğiyle arabaseverlerin kalbini çalmayı başarmıştır. 95 ps ile 200 ps arasında olan dizel ve benzinli motorlara sahip olan aracın bagaj kapasitesi de 335 litre olarak belirlenmiştir. 6 ileri manuel ve 7- ileri Stronic şanzıman seçeneklerine sahip olan Audi A1 Sportback, son zamanların en beğenilen modellerinden biridir.

Audi A1 Piyasadaki Fiyat  Durumu

Audi A1; ambition, attraction ve sportback olmak üzere üç farklı kasaya sahiptir.  Bu kasaların her birinde farklı özellikler bulunmakla beraber fiyatları da birbirlerinden ayrıdır. İkinci el ve sıfır alımlarda fiyat farkı olmakla beraber sıfır araçların kullanım ömrünün daha fazla olduğu söyleniyor. Ancak temiz bir ikinci el araç almak da size mantıklı gelebilir.

Sıfır Audi A1 fiyatları:

  • Sportback: 171.54 TL

İkinci el Audi A1 fiyatları:

  • Sportback: 100.000 TL civarı
  • Ambition: 80.000 TL civarı
  • Attraction: 80.000 TL civarı

Audi A1 Kronik Arızaları

Audi A1; her kasası başarılı bulunan bir araçtır. Ancak her markada ve modelde olduğu gibi bu araçta da bazı kronik arızalar görülebilir. Audi A1 modelinde en sık rastlanan arızalardan bir tanesi de şanzıman arızasıdır. Yetkili servisler tarafından kısa süre içinde çözülen bu arızalar aracın kalitesinde bir sorun olduğu anlamına gelmez. Üretim esnasında meydana gelen bazı aksaklıklar ve sorunlar nedeniyle oluşan kronik arızaların çözümü genellikle kolaydır.

Audi A1 Piyasadaki Satış Durumu

Hepimizin bildiği üzere, tanınmış ve güvenilir araba markalarının satışı her zaman daha kolay olacaktır. İkinci el piyasasında bir araç satmak istediğinizde alıcı ilk önce aracın markasına ve modeline bakar. Çok sayıda insan tarafından tercih edilen araçların satışı sizi zorlamayacaktır. Bu araçların arasında bulunan Audi A1, kalitesini ispatlamış bir arabadır. Markanın ve aracın güvenilir olmasından ve A1’in şehir içi kullanıma uygun bir otomobil olmasından dolayı aracın ikinci el piyasasında şansı oldukça yüksektir. Bir araç alırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesi de aracın piyasadaki durumudur. Audi A1, her şartta satışı yüksek olan bir araç olduğu için bu konuda içinizi ferah tutabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir