20 Bin TL’ ye Kadar Otomatik Hangi Araba Alınır?

By | 4 Temmuz 2020

Hayatın içerisinde en büyük konforlardan birisi de araba sahibi olmaktır. Tek de yaşasanız, ailenizle birlikte de yaşasanız arabanız olması sizin için her zaman bir avantaj olacaktır. Özelikle de gezerken eğlenmeyi seviyorsanız. Arabaların insanoğluna sağladığı birçok avantaj olsa da ne yazık ki herkesin ekonomik durumu yerinde olmadığı ve araba fiyatlarından korktuğu için uzaktan bakmakla yetiniyor. Arabaya ihtiyacı olan kişilerin yapmaları gereken tek şey ise ikinci el arabaları değerlendirmeye almaktır. Ekonomik bütçelere uygun birbirinden farklı araba modelleri ve araba markalarını sizler için araştırdık.

İkinci el araba satın almaya karar verdiğinizde önünüze çıkan seçeneklerde birdenbire çoğalıyor. Opel Vectra’ yı da Mazda 626’ yı da hatta Ford Focus modeli de bütçenize uygun olacak şekilde bulmanız mümkün. Belirttiğimiz ve belirtmediğimiz birçok modeli de 20.000 TL’ nin altına bulabilirsiniz.

İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bütçesi fazla olmadığı için ikinci el arabaya yönelen pek çok kişinin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Aksi takdirde bütçeniz olmadığı için aldığınız araba, size düşündüğünüzden çok daha pahalıya gelebilir.

Öncelikle olarak araç almak isteyen kişiler bütçelerini iyi ayarlamalılardır. Çünkü araç almak demek sadece aracı satın almak değil araçla birlikte gerekli olan tüm işlemlerin de yapılması demektir. Yapılan her işlemin de kendi içerisinde bir maliyeti olduğu araba alan kişiler tarafından atlanmamalıdır.

Araç seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir nokta da aracı neden almak istediğinizdir. Çocuğunuzu okula bırakmak, işe gitmek için istiyorsanız farklı bol bol gezmeyi planlıyorsanız farklı araç tercihleri yapmalısınız. Aracı neden istediğinizi bilmeden çıkarsanız, araç sahibi olsanız bile mutsuz olmanız kaçınılmaz olacaktır. Karar verirken hem ihtiyaçlarınızı hem de aracın estetik, fonksiyonellik, işlevsellik gibi birçok özelliğine bakarak satın almanız faydalı olacaktır.

Hayalinizdeki araç olmasa bile hayallerinize götüren aracı olarken araba değerini bilerek karşı tarafla görüşmeniz pazarlık şansınızı da arttıracaktır. Böylece hem bütçenize daha uygun aracı alırken hem de olması gerekenden fazla harcamayacaksınız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir